???? Parabomir S.R.L. a preluat în concesiune terenul în suprafață de 1285 mp, situat în intravilanul comunei Carașova, în vederea construirii unui supermarket cu parcare aferentă.
????După cum se poate vedea și în poze, terenul a fost curățat, urmând ca în maxim 12 luni de la obținerea concesiunii să înceapă lucrările de construire.
✅Realizarea acestei investiții este foarte importantă pentru comuna noastră, deoarece se vor crea noi locuri de muncă, care implicit vor duce la creşterea veniturilor bugetului local din taxe şi impozite, iar cetățenii comunei noastre și cei din comunele limitrofe, vor avea posibilitatea să cumpere produsele de bază la prețuri avantajoase și într-un timp foarte scurt.
✅Vă asigurăm de faptul că, echipa administrativă a comunei Carașova va căuta soluții în ceea ce privește atragerea de investitori, care să valorifice resursele comunei și să creeze locuri de muncă pentru locuitorii acesteia.